Κυριακή, Απριλίου 28, 2024

Το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων στο Ρέθυμνο θα διοργανώσει την Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023 και ώρα 10.30 - 12.30 στην αίθουσα Συγκλήτου, ενημερωτική συνάντηση για τους φοιτητές που έχουν εγκριθεί για μετακίνηση πρακτικής άσκησης με το Πρόγραμμα Erasmus+. Συγκεκριμένα οι φοιτητές των Σχολών της Φιλοσοφικής, των Κοινωνικών Επιστημών και των Επιστημών Αγωγής θα πληροφορηθούν για:

- Σύνταξη και κατάθεση Learning Agreements, Συμβάσεων Επιχορήγησης και λοιπών δικαιολογητικών
- Έξτρα χρηματοδότηση για πράσινη μετακίνηση / φοιτητές με λιγότερες ευκαιρίες
- Αντιμετώπιση προβλημάτων στην εξεύρεση φορέα Placement

Συντονισμός: κα Ε. Απανωμεριτάκη από το Τμήμα Διεθνών Σχέσεων.
Στο πλαίσιο της παραπάνω δράσης δύνανται να παρευρεθούν ορισμένοι/ες συντονιστές/στριες Erasmus των Ακ. Τμημάτων