Σάββατο, Απριλίου 27, 2024

ΕΙΡΗΝΗ ΚΛΙΝΑΚΗ, ΤΕΤΥ, ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ, 1/7/2022 - 30/9/2022, Ludwig Boltzmann Institute for Experimental and Clinical Traumatology

"Το erasmus+ για εμένα ήταν μία μοναδική και καρποφόρα εμπειρία.

Αποτέλεσε μία πολύ καλή ευκαιρία ώστε να έρθω σε επαφή με νέες κουλτούρες και να δω πως εργάζονται άλλοι επαγγελματίες στον κλάδο μου.
Εργάστηκα για τρεις μήνες σε ένα ερευνητικό ινστιτούτο της Αυστρίας, (Ludwig Boltzmann Institute for Experimental and Clinical Traumatology) στο οποίο γνώρισα πολλούς αξιόλογους συναδέλφους και είχα μία ευχάριστη συνεργασία, η οποία οδήγησε και σε μία εκ νέου πρόταση εργασίας μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής μου μέσω του προγράμματος erasmus.

Ήταν μία εμπειρία που με βοήθησε στην ακαδημαϊκή μου πορεία δίνοντάς μου καινούρια εφόδια, έμπνευση και μία πρωτόγνωρη για εμένα προσέγγιση της έρευνας. Θα το συνιστούσα ακόμα και σε φοιτητές οι οποίοι δεν έχουν βλέψεις για εργασία στο εξωτερικό καθότι είναι εντυπωσιακό το πως αλλάζει ο τρόπος σκέψης σου με το να ζήσεις στους ρυθμούς μίας άλλης χώρας."

Ειρήνη Κλινάκη (ΤΕΤΥ, πρακτική άσκηση:1.7.22-30.9.22)

ΚΛΙΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2022 2